Müdür Slider

Prof.Dr. Aysel PEHLİVAN

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Müdür

İstanbul Kız Lisesinde orta eğitimimi tamamladı. Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisini birincilikle bitirdi Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktorasını üstün başarı ile tamamladı.

1992-2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda öğretim elemanı, olarak çalışmıştır. 1997-2015 yılları arasında da Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı, Etik Kurul üyeliği, Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevlerini yapmıştır. 2015 yılından beri Üniversitemizin Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokuluna tam zamanlı öğretim üyesi olarak katılmıştır. BESYO Müdürü. Lisansüstü Enstitüsü yönetim kurulu üyesi ve Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Başkanıdır.

1989 Yılında Beden Eğitimi öğretmenliği yeterlilik sınavında Türkiye birincisi olmuştur. Türkiye de fitness amaçlı aerobik programları ve wellness programları alanında ilk fitness antrenörüdür. Üniversitede fitness bilimsel alanı planlayıp, eğitimleri başlatmıştır. Herkes İçin Spor Federasyonunda eğitimler yapmış ve uzun yıllar yönetim kurulu üyesi olmuştur. TMOK Akademik Komisyonu üyesi iken arkadaşları ile hazırladığı ‘İlkokullarda Spor Kültürü ve Olimpik Kültürün Geliştirilmesi’ kitabı ve sunum projesi ulusal ve uluslararası ödüllendirilmiştir. TMOK da yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Türkiye Spor Bilimleri Derneği ve Avrupa Spor Bilimleri Birliği (ECSS) üyesidir. GSM Antrenörlük Eğitimi Koordinatörü ve BESBİR başkan yardımcısıdır.

BESYO da Sporda Beslenme ve Ergojenik Yardımlar, Sporcu Beslenmesinde Rehberlik, Herkes İçin Spor, Antrenörlük Eğitiminde Araştırma Proje, Fiziksel uygunluğun Değerlendirilmesi ve Reçetelendirilmesi, Yaşlılarda Rekreatif Uygulamalar ve Organizasyon, Ölçme ve Değerlendirme derslerini lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermektedir.

Spor Federasyonları için Sporcu Beslenmesi ve Sağlıklı Yaşam konularında eğitimler vermiş ve kitaplar yazmıştır.

Detaylı CV

Makaleler
Bildiriler
Kitaplar