Ana Sayfa

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Yüksekokul Hakkında

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, ortaya koyduğu kaliteli eğitim ile mükemmel bilgi ve beceriyle donanmış, sorumluluk sahibi olan, araştıran ve sorgulayan, kendine güvenen, küresel farkındalık ile bilgi sınırlarını zorlayan  öğrencilerini yetiştirme ilkesiyle hareket eden; çağdaş, yenilikçi ve dinamik bir yüksekokuldur.

Bu kurumsal kimlik altında güçlü akademik kadrosuyla, ulusal ve uluslararası düzeyde kaliteli bilimsel araştırmaların yapıldığı, öğrencilerine multidisipliner bir bilim alanı olan  spor bilimlerinde sadece güncel teorik ve kavramsal bilgileri değil aynı zamanda bu bilgilerin meslek yaşantısında da nasıl kullanılması gerektiğine yönelik uygulamaların yer aldığı bir eğitim modelini esas almıştır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, İstanbul’un merkezinde bulunan yerleşkesinde yapılan çeşitli bilimsel, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrencilerine keyifli bir eğitim hayatı sunmaktadır. 1. Levent de Türkiye Spor Yazarları yerleşkesinde bulunan Yüksekokulumuzun kapalı ve olimpik açık olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı spor salonu, tenis kortu, atletizm tartan pisti ve spor bilimleri ve teknolojisi laboratuvarı bulunmaktadır.  Ayrıca, yerleşke içerisinde sosyal ihtiyaçlara hizmet veren birimler de bulunmaktadır.

Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, sporun çeşitli alanlarında; antrenörlük, spor yöneticiliği,  rekreasyon liderliği, fitness-wellness eğitmenliği, performans geliştirme uzmanlığı, spor/spor merkezi  işletmeciliği ve pazarlaması, spor turizmi alanlarında, engelliler ve spor alanında, üniversitelerin ilgili programlarında öğretim elemanları olarak, spor federasyonlarında, spor genel müdürlüğü ve gençlik genel müdürlüğünün ilgili birimlerinde de istihdam edebilmektedirrler. Ayrıca pedegojik formasyon eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz beden eğitimi öğretmenliği de yapabilmektedirler.

Sürekli gelişen ve daima iyiyi arayan spor bilimlerine hizmet eden bir kurum olarak, Türkiye’de Spor Bilimleri alanında donanımlı eğitilmiş kalifiye bireyler yetiştirilmesine ve sağlıklı toplumların oluşturulmasına hizmet etmeye devam edeceğiz.