Yüksekokul Hakkında

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Tanıtım

Haliç Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 22.05.2008 tarihinde hizmete açılmıştır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun amacı; bilim ve teknolojiye dayalı çağdaş yaklaşım ve yöntemlerle eğitilmiş, meslek alanında yetkin, evrensel ve kültürel değerlere saygılı, ülkemizin gereksinimlerine yönelik spor bilimleri alanında profesyonelleri ve eğitimcileri yetiştirerek, bu alandaki hizmet ve teknolojiyi toplum yararına sunmaktır.

Yüksekokulumuz Beden  Eğitimi ve Spor Öğretmeliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Spor Yöneticiliği(İnglizce) ve Rekreasyon Bölümlerinden oluşmaktadır. Ayrıca akademik kariyerlerine devam etmek isteyen öğrenciler için yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz Anatomi, Spor Fizyolojisi, Fiziksel Aktivite ve Sağlık, Spor Biyomekaniği, Spor Psikolojisi, Motor Kontrol, Hareket ve Antrenman Bilimi, Spor Tarihi, Spor Sosyolojisi, Beden Eğitimi, Rekreasyon, Spor Yönetimi, Spor İşletmeciliği, Spor Pazarlaması, Spor Felsefesi gibi dersleri alıp alanlarında uzmanlaşmaktadırlar. Seçkin akademik kadrosu ve fiziki koşullarıyla eğitim kalitesini günden güne arttırmaktadır.

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu on dört yıllık süreçte spor bilimlerinin multidisipliner yapısı içerisinde yer alan tüm konularında geniş bir akademik kadro ve araştırma alanına sahip olmuştur.

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, mevcut akademik kadrosu, spor tesisleri, performans laboratuvarı, spor  biyomekaniği laboratuvarı, egzersiz ve spor psikolojsi laboratuvarı ve fiziksel mekanları ile bu eğitimi çağdaş ve günün ihtiyaçlarına uygun ve verimli bir şekilde yürütebilecek donanıma sahiptir.

Spor alanlarımız kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, cimnastik salonu, dans salonu, okçuluk salonu gibi tesisler derslerimizde kullanılmaktadır. Ayrıca dış paydaşlarımızla spor uygulamalarında öğrencilerimize deneyim ve staj imkanı sunulmaktadır.

Öğrencilerimizin sektörde eğitim ve staj yapmalarına önem verilmektedir. Yüksekokulumuzdaki stajlar ve mesleki alan uygulamaları için çevre okulları, spor kulüpleri, belediyeler, devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği yapılmaktadır. Öğrencilerimizin lisans eğitimleri boyunca mesleki alana hazırlanabilmeleri için, üniversitemizin sektörde eğitim programı da bulunmaktadır. Bununla birlikte, Erasmus kapsamında öğrencilerimizin yurtdışında eğitim ve staj olanaklarına sahip olup, yabancı dil ve mesleki tecrübe için fırsatlar sunulmaktadır.